Modern, Konforlu ve Sıradışı: Dünyanın en modern otelleri

Ana Sayfa » Dünyanın modern otelleri

Dünyanın En Modern Otelleri

Amerikan menşeli haber sitesi Huffington Post’un da listesinde yer alan dünyanın en modern otelleri arasından favorilerimizi seçtik. Hem iç hem dış tasarımlarıyla adeta sanat eseri değeri taşıyan otelleri sizler için inceledik. İşte, görünümleri ve felsefeleriyle modern dünyanın başyapıtları olmaya aday oteller…

Saffire Freycinet Luxury Lodge, Tazmanya

Circa Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan 20 süitli Saffire Freycinet Oteli, Tazmanya’nın otantik havasını bire bir yansıtıyor. Mimari tasarımda, otelin yanı başında bulunan denizden, dalgalardan, deniz canlılarından ve sürekli değişen organik yapıdan esinlenilmiş. Tazmanya bölgesine özgü doğal renklere yer verilen otelde misafirlerin doğal ışıktan maksimum fayda sağlamaları ve manzaranın tadını çıkarmaları istenmiş. Saffire Freycinet’i modern haline dönüştüren ve mimari tasarımının ortaya çıkmasını sağlayan ise özel aydınlatması. Aydınlatmada modern çağın gerekliliği haline gelen enerji tasarruflu ampullere yer verilmiş. Otel, Freycinet Milli Parkı’na yakınlığıyla da elverişli konumuyla öne çıkıyor.

Saffire Freycinet

Oteli inceleyin >>

Kameha Grand, Bonn

Kameha Grand Hotel’, hem farklılıkların tadını çıkarılabileceğiniz hem de rahat hissedeceğiniz bir deneyim sunuyor. Otelin tasarımını yapan Marcel Wanders, neo-barok tarzı benimseyerek her süiti farklı bir temaya göre döşemiş. Örneğin erkeklere özel ‘fairplay’ isimli oyun temalı ve kadınlara özel ürünlerle donatılmış ‘diva’ isimli süitler dikkat çekiyor. Almanya’da bir ilk olan ödüllü spa konsepti ESPA da Kameha Grand’de hizmet veriyor. Kişiye özel yaratılan masajlar, maske ve tedaviler stresle baş etmek ve iç dengenin korunmasını sağlamak isteyenlere sunulan hizmetler.

Kameha Grand Hotel

The Conservatorium Hotel, Amsterdam

19. yüzyılın sonlarında Alman mimar Daniel Knuttel tarafından Sweelinck Konservatuvarı olarak tasarlanan bina, uzun süre bir harabe olarak kaldıktan sonra içmimar Piero Lissoni’nin tasarımıyla yeniden hayat bulup 100 yıl sonra ‘Conservatorium Otel’ olarak açılmış. Sade çizgileri ve ölçülü tasarımıyla bilinen Lissoni, Knuttel’ın basitlik ve işlevsellik anlayışını bozmadan binayı kendi modern ve yenilikçi stiliyle yeniden yaratmış. Conservatorium’un en modern oteller arasında yer almasındaki en büyük etken, mimarisinin yanı sıra içinde Akasha Spa ve Fitness Merkezi’nin yer alıyor olması.

Conservatorium Hotel

The Opposite House, Pekin

2008’de kapılarını misafirlerine açan ‘The Opposite House’, Kengo Kuma tarafından tasarlanmış. İsmini bulunduğu bölgedeki eski-yeni, Doğu- Batı, bohem-şık çatışmalarından alıyor. Otelin inşa edildiği Santilun bölgesi, Opposite House’un da aralarında bulunduğu Swire Oteller topluluğunun katkılarıyla yakın zamanda geliştirilmiş bir alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi. Opposite House’un tasarımında, tahta yer döşemeleri ve sade mobilyalardan da anlaşılacağı gibi, Çin mimarisinin doğallığını görmek mümkün. Opposite House’un en ilgi çeken özelliklerinden birisi de restoranları. Otelin en ünlü restoranı Bei, müşterilerine Kuzey Çin, Kore ve Japon yemeklerinden esinlenen modern Asya mutfağı sunuyor.

The Opposite House

New Hotel, Atina

Fernando ve Humberto Campana tarafından tasarlanan ve şehrin merkezine oldukça yakın olan ‘New Hotel’, 79 odası ve süitleriyle en modern oteller listesine girmeye hak kazanıyor. Oteldeki özel yapım mobilya ve el yapımı figürler misafirlere bir sanat çalışmasının içindeymiş hissi veriyor. Mimarların ilk otel projesi olan New, adından da anlaşılacağı gibi, genç içmimarisi ve enerjisini ev konforu ile birleştiriyor. New Otel’in bir diğer ilgi çeken özelliği ise Vassilis Balatsos’un sanat eserleriyle oluşturulan odası. Odaların hepsinin farklı dekore edildiği otelde, kalanlara değişik sanat deneyimleri yaşatılıyor. New Otel listedeki yerini “New Taste” adındaki tamamen organik yerel ürünlerin kullanıldığı ve Akdeniz mutfağının tadına doyulamayacak örneklerinin verildiği restoranıyla da destekliyor.

New Hotel - Dünyanın en modern otelleri

2016-11-30T09:46:20+00:00 Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin